Sistemos
Amber Diceless Roleplaying Game (arba trumpiau, Amber DRPG) - tai Erick Wujcik sukurtas ir parašytas vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta Roger Zelazny „Ambero kronikų" ciklui sukurtoje visatoje. Žaidime konfliktų sprendimui ar žaidėjų veiksmų sėkmei nustatyti nenaudojami kauliukai. Vietoje to situacijos sprendžiamos naudojant paprastą savybių palyginimo sistemą, ir žaidėjams bei Žaidimo Meistrui nupasakojant savo veiksmus.
Ars Magica - tai vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta Mitinėje Europoje, idealizuotoje (arba kvazi-istorinėje) XIII a. Europos versijoje. Žaidimas sukasi apie burtininkus ir jų pagalbininkus. Žaidimą sukūrė Jonathan Tweet ir Mark Rein-Hagen devintojo dešimtmečio pabaigoje.

Call of Cthulhu - tai siaubo vaidmenų žaidimas, sukurtas Howard Phillips Lovecraft‘o apysakos tuo pačiu pavadinimu motyvais ir naudojant šio kūrinio įkvėptą taip vadinamą Cthulhu mitologiją.

Cyberpunk 2020 - tai kiberpankinis vaidmenų žaidimas, kurio autorius - Mike Pondsmith, o leidėjas - „R. Talsorian Games". Žaidimas sukurtas remiantis William Gibson, Buce Sterling ir kitų kiberpanko rašytojų darbais.

Sistema d20 - tai vaidmenų žaidimo mechanika, sukurta „Wizards of the Coast" (WotC), Dungeons and Dragons trečiojo leidimo taisyklių pagrindu. Sistemos pavadinimas simbolizuoja dvidešimtainį kauliuką, kurio pagalba atliekami visi sistemos metimai.

Dungeons & Dragons (trumpinama kaip D&D arba DnD) - tai „Wizards of the Coast" išleistas fantasy stalo vaidmenų žaidimas (VŽ). Pirmąjį Dungeons & Dragons, kurį sukūrė Gary Gygax ir Dave Arneson, 1974 m. išleido G. Gygax‘o kompanija, „Tactical Studies Rules" (TSR). Kilęs iš taktinių stalo žaidimų, D&D tapo šiuolaikinių vaidmenų žaidimų pradininku.

Fading Suns - tai mokslinės fantastikos kosminės operos žanro vaidmenų žaidimas, kurį leidžia "Holistic Design" kompanija. Žaidimo kūrėjai, Andrew Greenberg ir Bill Bridges, dar žinomi kaip "White Wolf" kompanijos Vampire: the Masquerade ir Werewolf: the Apocalypse vaidmenų žaidimų autoriai. Fading Suns žaidimo pasaulis taip pat buvo panaudotas kompiuteriniam žaidimui Emperor of the Fading Suns, gyvai žaidžiamam vaidmenų žaidimui (LARP) Passion Play ir kosmoso kautynių figūrėlių žaidimui Noble Armada.

Fuzion - tai universali vaidmenų žaidimų sistema, sukurta bendradarbiaujant kompanijoms „R. Talsorian Games" ir „Hero Games". Fuzion yra Interlock sistemos (kuri naudojama Mekton ir Cyberpunk 2020 žaidimuose) ir HERO sistemos (naudojamos Champions, Justice, Inc., Star Hero ir kt. žaidimuose) junginys. Naudojant šią sistemą galima žaisti bet kokio žanro žaidime bet kokiame pasaulyje ir laikmetyje.

GURPS (iš angl. Generic Universal RolePlaying System, "bendra universali vaidmenų žaidimų sistema") - „Steve Jackson Games" kompanijos nuo 1986 m. kuriamas vaidmenų žaidimų taisyklių rinkinys. Šis terminas iš pradžių tebuvo pokštas, kol buvo kuriama sistema ir galvojamas galutinis pavadinimas, tačiau per daugelį metų kūrėjai taip ir nesurado geresnio.

HARP naudojami tik dešimtsieniai (d10) kauliukai, tačiau tai ne „klasikinė" procentinė sistema, kur reikia d100 kauliukais su pataisomis išmesti įgūdžio ribose, todėl ji gali patikti netgi tiems, kurie nemėgsta procentinių sistemų.

Kariai ir Magai (trumpinama kaip K&M) - tai lietuviška stalo vaidmenų žaidimo sistema, skirta žaisti kalavijo ir magijos pasauliuose, viduramžių aplinkoje. 1992 m. sistemą sukūrė Kastytis Beitas ir pirmaisiais metais po išleidimo ji buvo populiariausia (nes buvo prieinamiausia) stalo vaidmenų žaidimų sistema Lietuvoje. Pirmosios taisyklės buvo išleistos dviem nedidelėmis knygutėmis „Žaidimo meistro knyga" ir „Žaidėjo knyga", komplekte buvo ir keletas atskirų lapų su įvairiomis lentelėmis. 1994 m. buvo paruoštas „Taisyklių priedas Nr.1", o kitais metais pasirodė ir antrasis taisyklių leidimas "Pagrindinės taisyklės". Šios taisyklės labai išplėtė žaidimo galimybes. 1996 m. pasirodė ir „Taisyklių priedas Nr.2".

Middle-earth Role Playing (MERP) - tai vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta J.R.R.Tolkien‘o Viduržemio pasaulyje. Žaidimą pirmą kartą 1982 m. išleido kompanija "Iron Crown Enterprises" pagal "Tolkien Enterprises" licenciją, pritaikiusi supaprastintą universalios fantasy žaidimo Rolemaster sistemos variantą. 1993 m. šviesą išvydo antrasis taisyklių leidimas, o 1999 m. "Iron Crown Enterprises" paskelbė nutraukianti bendradarbiavimą su "Tolkien Enterprises" ir MERP produktų leidybą. Per 8 metų MERP žaidimas buvo išverstas į 13 kalbų, buvo parduota apie 2,5 mln. knygų.

Over the Edge
- tai siurrealistinis vaidmenų žaidimas apie paslaptingos Al Amarjos salos paslaptis ir sąmokslus.

Paranoia - tai humoristinis vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta distopinėje ateityje, panašioje į tą, kurią vaizdavo George Orwell‘as savo knygoje „1984-ieji" (1984), Aldous Huxley „Drąsiajame naujame pasaulyje" (Brave New World), Terry Gilliam‘as filme „Brazilija" (Brazil). Žaidimo pasaulis taip pat labai primena požeminę civilizaciją iš kultinio filmo „Berniukas ir jo šuo" (A Boy and His Dog) ir ypač „Logano pabėgimą" (Logan‘s Run). Tačiau šis žaidimas, skirtingai nuo daugelio minėtų kūrinių, persunktas juodu humoru - greičiau ironišku, nei tamsiu ir sunkiu.

Iš viso pasirodė keturi atskiri Rolemaster leidimai. Pirmasis leidimas ir antrasis leidimas gana panašūs, todėl laikomi pirmąja Rolemaster leidinių grupe. Didesnių pakeitimų sulaukė trečioji žaidimo versija Rolemaster Standard System (arba trumpiau RMSS). Naujausias leidimas vadinamas Rolemaster Fantasy Roleplaying (arba RMFRP) tačiau skiriasi nuo RMSS tik kosmetiškai ir savo struktūra. Trečiasis ir ketvirtasis leidimai laikomi antrąja leidinių grupe.

Unknown Armies - tai okultinės tematikos vaidmenų žaidimas, sukurtas John Tynes ir Greg Stolze ir išleistas „Atlas Games". Pasak autorių - tai „galios ir pasekmių žaidimas". Pirmasis leidimas minkštais viršeliais buvo išleistas 1998 m. (su paantrašte „Transcendentinio siaubo ir pašėlusio veiksmo vaidmenų žaidimas"), o pataisytas ir papildytas antrasis leidimas kietais viršeliais dienos šviesą išvydo 2002 m. (ir buvo perleistas 2004 m.). Vėliau pasirodė keletas Unknown Armies papildymų ir nuotykių rinkinių. 2005 m. pagal licenciją buvo išleista Unknown Armies vokiečių kalba.

Warhammer Fantasy Roleplay (WFRP arba WHFRP) - tai „Games Workshop" kompanijos išleistas vaidmenų žaidimas, kurio veiksmas vyksta Warhammer Fantasy pasaulyje.