Origins apdovanojimai
Autorius: Laiswas

 Kasmetinius Origins apdovanojimus (Annual Origins Awards), kurie skiriami nuo 1974 m., skiria Nuotykių žaidimų meno ir dizaino akademijos (Academy of Adventure Gaming Arts and Design - AAGAD) nariai, kurie renkami iš žaidimų dizainerių, rašytojų, dailininkų ir kitų žaidimų kūrėjų gretų. Į akademiją gali patekti bet kuris asmuo: rašytojas, dizaineris, skulptorius, iliustratorius, dailininkas, redaktorius ar vadybininkas, dalyvavęs išleidžiant tris arba daugiau žaidimų produktus. Akademija - tai Žaidimų gamintojų asociacijos (Game Manufacturer's Association - GAMA) komitetas, o akademijos pirmininką skiria GAMA prezidentas. Pagrindinis Akademijos uždavinys - Origin apdovanojimų administravimas.

Ištisus metus leidėjai ir autoriai siūlo savo geriausius metų produktus padovanojimams skirtingose kategorijose. Akademijos nariai balsuodami atrenka Origins apdovanojimų kandidatus. Penki kiekvienos kategorijos produktai, gavę daugiausiai balsų, pristatomi galutiniam balsavimui.

Origins apdovanojimai (keturiolika apdovanojimų aštuoniose kategorijose) yra tokie:

 • Žaidimų paštu kategorija: geriausias žaidimas paštu.
 • Istorinių žaidimų kategorija: geriausias istorinis stalo žaidimas arba papildymas, geriausias istorinis figūrėlių žaidimas arba papildymas, geriausia istorinių miniatiūrų serija.
 • Stalo žaidimų kategorija: geriausias stalo žaidimas arba papildymas.
 • Figūrėlių žaidimų kategorija: geriausias figūrėlių žaidimas arba papildymas, geriausia figūrėlė arba figūrėlių serija.
 • Kolekcionuojamų kortų žaidimų kategorija: geriausias kolekcionuojamų kortų žaidimas arba papildymas.
 • Tradicinių kortų žaidimų kategorija: geriausias tradicinių kortų žaidimas arba papildymas.
 • Vaidmenų žaidimų kategorija: geriausias vaidmenų žaidimas, geriausias vaidmenų žaidimo papildymas.
 • Žaidimų rėmimo apdovanojimai: geriausias grožinės literatūros leidinys, geriausias ne grožinės literatūros leidinys, geriausias žaidimo aksesuaras.

Apdovanojimas tam tikroje kategorijoje neteikiamas, jei tais metais toje kategorijoje buvo pasiūlyta mažiau nei 10 produktų.

Kiekvienai kategorijai GAMA ir Akademija suformuoja po kompetentingą žiuri. Jos nariai individualiai ir nuodugniai išanalizuoja pateiktus produktus ir aptaria juos su kolegomis. Po to kiekvienas žiuri narys surikiuoja kiekvienos kategorijos produktus nuo 1 iki 10. Susumavus rezultatus, galutiniam balsavimui pateikiama po 5 geriausiai įvertintus produktus kiekvienoje kategorijoje. Artimiausioje GAMA žaidimų mugėje (GAMA Trade Show) šie kandidatai paskelbiami viešai. Galutinius nugalėtojus renka kompetentingi Akademijos nariai, pasižymėję atitinkamose kategorijose. Kiekvienos kategorijos kandidatai į apdovanojimus surikiuojami nuo 1 iki 5. Rezultatai susumuojami ir daugiausiai balsų surinkusiems produktams skiriami Origins apdovanojimai.

Apdovanojimai viešai paskelbiami artimiausiame Origins žaidimų suvažiavimo apdovanojimų ceremonijoje (Origins Game Convention Awards Ceremony).

Taip pat teikiamas Avangardo apdovanojimas už novatoriškus žaidimų produktus.Jis skiriamas už  naujų, originalių, revoliucinių ar išradingų idėjų ir požiūrių produktus, darančius didelę įtaką žaidimų rinkai. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas vienam arba daugiau gavėjų.
Avangardo apdovanojimas už unikalius žaidimų produktus skiriamas už išskirtinius žaidimų produktus, darančius didelę įtaką žaidimų rinkai, tačiau dėl „unikalios ir išskirtinės prigimties" netelpančius į jokios kategorijos rėmus.

Akademija stengiasi kaupti visų nugalėtojų produktų kopijas savo bibliotekoje.

Jei kuris nors apdovanojimas dėl įvairių priežasčių neskiriamas du metus iš eilės, jis pašalinamas iš apdovanojimų sąrašo.

Siekiant įvertinti produktų kokybę, žaidėjai taip pat įtraukiami į Origins apdovanojimus. Atviro balsavimo metu galima rinkti nugalėtojus šiems apdovanojimams:

 • Geriausias žaidimas paštu.
 • Geriausias istorinis žaidimas arba papildymas.
 • Geriausias stalo žaidimas arba papildymas.
 • Geriausias miniatiūrų žaidimas arba papildymas.
 • Geriausias kolekcionuojamų kortų žaidimas arba papildymas.
 • Geriausias tradicinių kortų žaidimas arba papildymas.
 • Geriausias vaidmenų žaidimas.